Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı resmi sitesidir.

Duyurular

Bu sayfada vakfımızın düzenlediği etkinlikler ve projelerimiz hakkında güncel bilgiler bulabilirsiniz.

Hayalimdeki Çin Resim Yarışması Sonuçları 2017

Kategoriler: Duyurular,Yarışmalar

Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel orta öğretim kurumları (9., 10., 11., 12. sınıf öğrencileri) arasında bu yıl ikincisi düzenlenen “Hayalimdeki Çin” konulu resim yarışması sonuçlanmıştır.

Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı ve Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin ortaklaşa aldığı karar sonucunda, ödüllerin ve sergilenecek eserlerin sayısında değişikliğe gidilmiştir. Mansiyon ödüllerinin sayısı 5’ten (beş) 7’ye (yedi), sergilenecek eserlerin sayısı ise 60’tan 100’e çıkartılmıştır. Yarışmada dereceye giren ilk 10 (on)öğrenci düzenlenecek olan Çin seyahatine katılmaya ve bir defaya mahsus olan eğitime katkı bursunu almaya hak kazanmıştır. Ayrıca, yarışmaya resim gönderen yedi özel eğitim öğrencisine ait eserlerin de sergide yer almasına karar verilmiştir.Adı geçen yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan öğrenci listesi aşağıda belirtilmiştir.

“Hayalimdeki Çin” adlı yarışmaya ilgi gösteren tüm okul yöneticileri, resim öğretmenleri ve öğrencilere teşekkür ederiz. Yarışmaya gösterilen ilginin fazla olması bizleri çok mutlu etmiştir.

Bu yıl yarışmaya 809 eser gönderilmiştir. Birbirinden güzel çalışmalar içinde dereceye girecek resimleri saptamak konusunda jüri oldukça zorlanmıştır. Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve veliler sergiye davetlidir.

Gelecek yıl düzenlenecek olan yarışmada buluşmak dileği ile…

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Prof. Dr. Bülent OKAY
UBİKAV Vakfı Başkanı

Dereceye Giren Öğrenciler

Yarışmada dereceye giren ve eserleri sergiye katılmaya hak kazanan öğrencilerin listesini aşağıdan indirebilirsiniz.

İlk 10’a giren öğrencilerin listesini indirin Resimleri sergilenecek öğrencilerin listesini indirin Özel eğitim öğrencilerinin listesini indirin